חולדה – המכרסם הנורא מכול

חולדה היא מכרסם איום ונורא הפוגע בתברואת הבית וחמור מכך מעביר מחלות קשות ביותר לבני אדם. החולדות אחראיות לאחדות מהמגפות הנוראיות ביותר שידעה האנושות והן ידועות בכך שהן סימן לתנאי סניטציה ירודים הפוגעים בבריאותנו ובאיכות חיינו. הצרה עם החולדות היא שהיכן שישנם בני אדם הן מגיעות ולא רק זאת, אלא שהן מבין החיות עם כושר השרידות הגבוהה ביותר בטבע. לאור שרידותן הגבוהה, ישנן הערכות מדעיות הטוענות כי החולדות בעוד מיליוני שנים יהיו המין החזק בכדור הארץ. הגם שנראה כי מדובר במדע בדיוני, כאן ועכשיו אין ספק שיש לטפל בנגע החולדות וכי הדברת חולדות הינה הכרחית כאשר עלינו לעשות כל שביכולתנו להדביר אותן מסביבת המגורים שלנו.

הדברת חולדות – הבעייתיות של השיטות הישנות
הדברת חולדות הינה אחת ההדברות העתיקות ביותר שישנן ועוד משחר האנושות עסקו בני האדם בניסיונות שונים ומשונים בכדי להיפטר מחיות אלו. השיטה הישנה אשר הייתה נהוגה בישראל עד לפני מספר שנים השתמשה ברעל עכברים בכדי להרוג את החולדות ולהרחיק אותן משטחנו. אך שיטה זו התבררה כרחוקה ממושלמת ונלוו אליה בעיות רבות אשר העיבו על השימוש בה. רעל עכברים אינו בטוח לסביבה והוא נושא בחובו סיכונים בריאותיים הן לבני האדם והן לחיות הבית. יתרה מכך, בפועל הרעל לא הוכח כאפקטיבי והחולדות, שהינן חיות חכמות מאוד, למדו להתרחק ממנו לאחר שהחולדה הראשונה נפגעה. לא רק זאת, אלא שלאחר אכילת הרעל לא היה ידוע לנו היכן החולדות ימותו, כאשר הדבר היה יכול להתרחש אף בסלון הבית שלנו. כיום משתמשים ברעל בריכוז נמוך יותר אשר משפיע לאחר מספר ימים על החולדות, כך הן אינן מסוגלות לזהות את רעילותו באופן מידי ולוקחות אותו אל מקום מגוריהן. שיטה אשר אינה מאפשרת לחולדות להתריע על מקום המצאות הרעל לחבריהן ועל כן יעילה במיוחד. על מנת למנוע הרעלה של חיות מחמד, הרעל בדרך כלל יכיל חומר הקאה כך שגם אם חיית המחמד בבית צרכה את החומר, הוא לא יאפשר את הרעלתה.

האם ישנה הדברה ירוקה לחולדות?
הפתרון שניתן לבעיה בשיטת ההדברה הישנה הינו פשוט להפליא ומגיע בדמות הדברה ירוקה. ההדברה הירוקה מתמקדת במניעת ההגעה של החולדות אל הבית או בהריגת החולדות באמצעים אשר אינם מסכנים את בני האדם וחיות הבית. אחד מהאמצעים הטובים ביותר למניעת חולדות הוא הצבת מכשיר אלקטרוני באזור אסטרטגי, הפועל על תדר ספציפי שבני האדם וחיות מחמד כגון חתול וכלב אינם יכולים לשמוע, אך הוא גורם לחולדות להתרחק ממקום המגורים שלנו. אמצעי נוסף היכול לטפל בחולדות במקום המגורים הוא שימוש במלכודות מסוגים שונים אשר ניתנים לפינוי תקופתי. הדברה ירוקה נותנת מענה מצוין להקטנת הזיהום הסביבתי, האכזריות שבהדברה וכן לבטיחות בני אדם וחיות המחמד.

ריסוס פור יו הינה חברה בעלת ניסיון רב שנים בתחום הדברת חולדות המספקת את שירותיה בפריסה ארצית באמינות, מקצועיות בלתי מתפשרת ובאחריות.

צרו קשר עוד היום בטלפון 1700-504-234 ונשמח לעמוד לשירותכם!