הדברת חפרפרות – המזיק העיוור אשר גורם לנזק גדול

בארצנו לא קיימות חפרפרות אלא חולד ארץ ישראלי, אך אין הבדל אמתי בין השניים ונתייחס אל החולד כחפרפרת. החולד הינו חיה מסוכנת אשר לא כדאי להתקרב אליה ולתפוס אותה בידינו מכיוון ששיניו חדות והוא יכול לגרום לנזק רב. החפרפרת חיה לרוב מתחת לאדמה ומכאן גם הקושי בהדברתה והיא ניתנת לזיהוי באמצעות תלי אדמה שהיא עורמת בחצרות ובגינות הבתים. אך החפרפרת לא גורמת רק לנזק לגינה אלא היא יכולה לפגוע גם בצנרת הביתית או בקווי המים המחוברים ומובילים מים אל הבית. בכדי אכן להדביר את החולד יש צורך במציאת המחילה שלו, מה שכלל אינו מהווה משימה פשוטה ויש צורך במיומנות רבה בכדי לבצע זאת.

הדברת חפרפרות – כיצד זה מבוצע?
הדברת חפרפרות מסובכת יותר מההדברה הרגילה וזאת מן הטעם הפשוט כי החפרפרת נמצאת רוב שעות היממה מתחת לפני האדמה מה שכמובן מקשה על איתורה ועל הטיפול בה. ישנן שיטות רבות לתפוס את החפרפרת, אך חשוב להבהיר כי חלקן אינן יעילות ואילו אחרות אינן חוקיות ואף מסכנות את בני האדם. השיטה העתיקה היא לנסות לתפוס את החפרפרת באמצעות את חפירה או מלכודת, אך שיטה זו קשה מאוד לביצוע, יכולה לארוך זמן רב ואחוז ההצלחה שלה הוא נמוך מאוד. שיטה אחרת היא לנסות להכניס גזים לתוך מחילתה של החפרפרת, כמובן לאחר שאיתרנו אותה, אך שיטה זו אסורה על ידי המשרד להגנת הסביבה. השיטה הנפוצה ביותר להדברת החולד היא באמצעות החדרת פקעת מורעלת אשר תהווה פיתיון לחפרפרת, שיטה זו מאושרת על ידי המשרד להגנת הסביבה והיא השיטה היעלה והבטוחה ביותר להדברת החולד.
אל תנסו לתפוס את החולד לבד!

מכיוון שהחפרפרת מסוכנת ונשיכותיה יכולות לגרום לנזק חמור יש להימנע מלנסות לתפוס אותה לבד ויותר מתמיד עדיף להשתמש במדביר מקצועי. הדברת חפרפרות צריכה להיעשות גם בהתאם לנהלים של המשרד להגנת הסביבה ועלינו להבין כי מדובר בעניין בטיחותי שאין לשחק בו.

ריסוס פור יו – הדברת חפרפרות

הצוות המקצועי של חברת ריסוס פור יו עבר קורסי מדבירים מוסמכים מטעם המשרד לאיכות הסביבה וקיבלו את כל ההדרכות וההכשרות המתאימות להדברת חפרפרות ולביצוע משימות שונות. אנו אחת החברות הבודדות בארץ מבעלות הרישיון לבצע את כל סוגי ההדברות, אנו מקפידים לעבוד רק עם חומרים המאושרים על ידי המשרד להגנת הסביבה וכך גם במקרה של הדברת החפרפרת. כמו כן, בכדי להבטיח את לכידת החפרפרת ובכדי לתת לכם את המענה הטוב ביותר – חברתנו מעניקה אחריות על ההדברה ואם ההדברה לא צלחה מסיבה כלשהי הרי שנחזור ונטפל במזיק.

אם נתקלתם בחולד, צרו קשר עוד היום עם ריסוס פור יו בטלפון 1700-504-234 ונשמח לעמוד לשירותכם בפריסה ארצית!