הדברת עש

שתפו את הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הדברת עש מזון – כשהאוכל שלנו בסכנה

עש המזון הוא מזיק הפועל לרוב בשעות הלילה המטיל את ביציו במוצרי מזון, לרוב בקמח לסוגיו, וכשאלה פוקעים הם ניזונים מן האוכל. העש גורם לנזקים חמורים הן לבתים פרטיים והן לתעשיית המזון לסוגיה השונים. חשוב להבין כי עש המזון אינו מגביל את עצמו לקמח אלא ניתן למצוא אותו בפסטה, לחם, קטניות ואפילו שוקולדים או ממתקים שונים המאופסנים בבית. המזון הנגוע לרוב יהיה מכוסה בנקודות שחורות קטנות או בקורים דקיקים שמבט מקרוב ניתן יהיה לראותם. חשוב לומר כי שקיות פלסטיק בהן רוב האוכל היבש נמצא אינן חסינות מפני העש והוא חודר אותן. העש הוא סוג של זחל ומכאן שמחזור חייו גורם לכך שגם לאחר שגילנו מזון נגוע וזרקנו אותו, הרי שביצי העש נמצאים בסביבה הקרובה והם יכולים לחזור ולהתפתח אם לא נדאג להדבירם.

הדברת עש מזון – הכיצד?

הדברת עש מזון היא אחת מן ההדברות שצריך לבצע ביסודיות הגדולה ביותר, אם ההדברה לא מבוצעת כהלכה, הרי שהעש יחזור ויכלה את האוכל שלנו. הדבר הראשון אותו צריך לבצע כאשר מגלים חשד לעש הוא לזרוק את כל האוכל החשוד כנגוע. עם זאת, השאירו מחוץ לבית את אחד משקיות האוכל החשודות כנגועות בכדי להראותן למדביר ובכדי שהוא יוכל לומר לכם האם אכן מדובר בעש המזון. ההדברה עצמה הינה הדברה המשלבת מספר אלמנטים שמטרתם הן למנוע את חזרתו של העש והן להשמיד את העש אשר נמצא כבר בשטחנו. החלק המניעתי של הדברת העש הינו באמצעות מלכודות המושכות את העש אליהן ולמעשה מונעות את כניסתו אל הבית. לצד זאת יש לבצע הדברה באמצעות ריסוס בכדי להבטיח כי ביצי העש וזחליו יושמדו ולא יחזרו להטרידנו.

זכרו מדובר באוכל!

עש המזון משגשג בסמוך לאוכל ובמטבח הבית, מכאן שיש להקפיד על הדברת עש מזון אשר תיעשה בהתאם לסטנדרטים בטיחותיים גבוהים. זוהי אחת הסיבות החשובות ביותר מדוע חברת ריסוס פור יו מקפידה להדביר את עש המזון באמצעות חומרי הדברה ירוקים אשר ידודתיים עבור המתגוררים בבית ואינם מותירים סימנים ורעלים לאחר ההדברה במטבח. כמובן שחומרים רעילים יכולים לסכן את בריאותנו בוודאי כאשר מדובר במטבח ועל כן ישנה חובה מיוחדת להקפיד ולהבטיח כי נשתמש בחומרים איכותיים ואשר מאושרים על ידי המשרד להגנת הסביבה.

צריכים הדברה? השאירו פרטים ונחזור אליכם

פוסטים נוספים

ריסוס טרמיטים

כל מה שרציתם לדעת על הליך ריסוס טרמיטים בכל רחבי העולם ניתן למצוא מאות סוגים שונים של טרמיטים, אך בישראל מצויים רק כמה עשרות מינים

להמשך קריאה »

הדברת תיקנים

הדברת תיקנים – פתרון פשוט לבעיה ארוכת שנים ניתנו להם מספר שמות – תיקנים, מקקים או בלשון העם – הג’וקים, הם אחד החקרים הבלתי חביבים

להמשך קריאה »