הדברת פרעושים

שתפו את הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הדברת פרעושים – טיפול בטפיל אמיתי

פרעושים הם אחד מהחרקים המזיקים ביותר לבני אדם והם מהווים סכנה אמיתית לבריאותנו. הפרעוש הוא טפיל היושב על חיות הבית לרוב ועובר מהן אל בני האדם ומוצץ את דמנו במלוא מובן המילה. הפרעוש למעשה ניזון מאתנו ואנו מהווים עבורו ועבור צאצאיו את כר הגידול. אחת הדוגמאות הקיצוניות למחלות שיכולים לגרום הפרעושים הוא מחלת הדבר הנורא, אשר הפרעושים יכולים להעבירו אלינו בני האדם. מכאן, שכאשר הדבר מגיע לפרעושים, החשיבות על הקפדה של תנאי תברואה וסניטציה טובים הוא קריטי ויש לדאוג לניקיון הבית וחיות הבית. אך אם בכל זאת הגיעו הפרעושים אל הסביבה הקרובה שלנו והם מאיימים עלינו, הרי שאין ברירה אלא להשתמש בהדברה.

הדברת פרעושים בבית – לא רק לבעלי החיים
הדברת פרעושים בבית מקושרת לרוב להדברת חיות הבית, אכן החיות הן בית הגידול המוביל של הפרעושים ומכאן שיש חשיבות גדולה לניקיונן. אך החיות אינן המקום היחיד בו פרעושים נמצאים וחשוב לזכור זאת, מרגע שאנו מגלים כי הפרעושים נמצאים על הכלב שלנו או על החתול הרי שיש לזכור כי בהחלט יתכן שהן עברו לספות הבית, למזרנים ולמעשה לכל חלק בבית בו החיות שהו. מרגע שגילנו על עורנו סימני אדומים קטנים ואנו מרגישים עקצוץ, כנראה שנעקצנו על ידי פרעושים הנמצאים בסביבתנו. בכדי לאבחן באמת, אנו צריכים לבדוק את הבית, אך אם קיים אף החשש הקטן ביותר לכך, מומלץ בהחלט להזמין מדביר אשר יאתר את הפרעושים וישמידם במקרה הצורך. ניסיון המדביר מאפשר לו איתור מהיר וטיפול יעיל במקום.

כיצד מתבצעת ההדברה בפועל?
רצוי לבצע הדברת פרעושים לאחר שגילנו את מרבצם של הפרעושים או לפחות את אחד מכרי הגידול שלהם, עם זאת אין הכרח לבצע הדברה רק לאחר הגילוי וניתן לעשות זאת כצעד מניעתי. כחלק מהעובדה שהכלב או החתול מהווים את אחד מכרי הגידול של הפרעושים חובה לדאוג כי גם הם ירוססו בחומר נגד פרעושים אשר ידידותי לבעלי חיים, חומר זה ניתן לקנייה בחנויות מחמד. ההדברה עצמה של הפרעושים נעשית באמצעות ריסוס המקום בו הם נמצאים או במקומות בבית בו הם שוהים בדרך כלל. זוהי גם הסיבה מדוע כה חשוב כי הריסוס ייעשה על ידי בעלי מקצוע ומדבירים מנוסים אשר מכירים את מקומות המסתור ואת פעילותם.
בחברת ריסוס פור יו אנו מקפידים לעבוד רק עם חומרי ריסוס המאושרים על ידי המשרד להגנת הסביבה וידידותיים לחיות המחמד כמו גם לבני האדם והסביבה.

צריכים הדברה? השאירו פרטים ונחזור אליכם

פוסטים נוספים

ריסוס טרמיטים

כל מה שרציתם לדעת על הליך ריסוס טרמיטים בכל רחבי העולם ניתן למצוא מאות סוגים שונים של טרמיטים, אך בישראל מצויים רק כמה עשרות מינים

להמשך קריאה »

הדברת תיקנים

הדברת תיקנים – פתרון פשוט לבעיה ארוכת שנים ניתנו להם מספר שמות – תיקנים, מקקים או בלשון העם – הג’וקים, הם אחד החקרים הבלתי חביבים

להמשך קריאה »