הדברת קרציות

שתפו את הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מדוע הדברת קרציות כה חשובה?

קרציות מהוות את אחד הטפילים המסוכנים ביותר לבני האדם שכן הן יכולות להעביר שלל מחלות מסוכנות כשבין המוכרות שבהן ניתן למנות את קדחת המערות, קדחת הקרציות וקדחת הבהרות. הבעיה נעוצה בעובדה כי אחד מכרי הגידול הפוריים ביותר לקרציות הן כלבים וחתוליים אשר כמעט כל בית שני בישראל מחזיק באחד מהשניים. לאחר שהקרציות מצאו דרכן אל גוף חיית המחמד ומצצו את דמו, הן עלולות להידבק מן החיה בחיידקים ספציפיים (כגון ריקציה) ולהעבירם לבני אדם בעקיצה הבאה והרי לנו מקרים לא מבוטלים של קדחות בישראל. הקרציות יכולות לגרום לנזק חמור גם בילדים קטנים. לאור שכיחותן הרבה של הקרציות ולאור הסכנה הגלומה בהן, חשיבות הדברת קרציות היא עליונה.

אז כיצד מתבצעת הדברת קרציות?
חשוב להבין כי על אף שקרציות לרוב מסוכנות מטפילים אחרים, כגון פרעושים, בפועל הדברתן אינה כה שונה ודרכי הפעולה זהות. ראשית עלינו לחפש מעת לעת ולבחון האם חיית המחמד נגועה בקרצייה. במקרה ועולה החשד הקטן ביותר כי הקרציות משגשגות ושכיחות על החיה ואף נמצאות במקומות נוספים בבית, הרי שיש מקום להזמין מדביר שיבחן את הנושא ויבצע בדיקה האם הקרציות התפשטו לחלקי הבית. במקרה ומתגלות קרציות יש צורך לבצע את ההדברה בכל חלקי הבית לשם השמדתן המלאה. מדביר מקצועי המוסמך לכך יבצע הדברה באמצעות חומרים ייעודיים ומאושרים לכל המשטחים שעלולים להיות נגועים, ההדברה תתבצע גם לאורך קירות, משקופים, סדקים ופנלים כמו גם בגינות. במידת הצורך ייעשה גם שימוש בחומרים אשר מונעים הדבקות חוזרת (בעצה אחת עם המדביר).

לא מתפשרים על איכות המדביר
הדברת קרציות חשובה מאוד לבריאותם של באי הבית והיא נמדדת בסופו של יום במקצועיותו של המדביר אותו הזמנתם. לא כל אדם אשר מכנה את עצמו מדביר תל אביב, חיפה או מדביר ירושלים הוא אכן מדביר מקצועי ובעל רישיון והסמכה מטעם המשרד להגנת הסביבה. גם הרישיון כשלעצמו לא מבטיח את איכות העבודה וכדאי לברר עם חברת ההדברה אותה הזמנתם מה ניסיונו של המדביר בתחום וחשוב מכך עם אילו חומרים החברה עובדת.
בכדי להבטיח את שלום המתגוררים בבית על חומרי ההדברה להיות בטיחותיים, בהתאם לתקן של המשרד להגנת הסביבה וישנה אף עדיפות לשימוש בחומרים ירוקים הידידותיים יותר לבני האדם והחיות כמובן.

חברת ריסוס פור יו חרטה על דגלה את נושא בטיחות החומרים ומקפידה להשתמש בחומרים ירוקים אשר ידידותיים לבני האדם ואינם מסכנים אותם, עובדת בהתאם להנחיות המשרד להגנת הסביבה ואיכות הסביבה ובעלת רישיון לעסוק בהדברות מכל סוג.

צריכים הדברה? השאירו פרטים ונחזור אליכם

פוסטים נוספים

ריסוס טרמיטים

כל מה שרציתם לדעת על הליך ריסוס טרמיטים בכל רחבי העולם ניתן למצוא מאות סוגים שונים של טרמיטים, אך בישראל מצויים רק כמה עשרות מינים

להמשך קריאה »

הדברת תיקנים

הדברת תיקנים – פתרון פשוט לבעיה ארוכת שנים ניתנו להם מספר שמות – תיקנים, מקקים או בלשון העם – הג’וקים, הם אחד החקרים הבלתי חביבים

להמשך קריאה »